20 stycznia 2018
sobota
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

 

Premier Morawiecki w swoim expose zapowiedział, że „ Do przedsiębiorczych przedsiębiorców dołącza przedsiębiorcze państwo”. Marek Jakubiak z Kukiz'15 skomentował: „Tam nic nie było o przedsiębiorczości, jak traktować przedsiębiorców”.

Premier Morawiecki zapowiedział zwiększenie roli państwa w gospodarce, mówiąc, że „Państwo wraca do gry na poważnie. Do przedsiębiorczych przedsiębiorców dołącza przedsiębiorcze państwo”. Ponadto zapowiedział m.in. zwiększenie płacy minimalnej, uszczelnienie podatków i wydatków na służbę zdrowia, czy powstanie specjalnego pakietu ustaw dla przedsiębiorców w tzw. "Konstytucji dla biznesu”.

– Ja to z trybuny sejmowej powiedziałem, że jeżeli się parę paragrafów i kilkanaście punktów tejże ustawy poświęca na to, jak interpretować interpretacje, które mają interpretować z kolei prawo, to już samo w sobie jest takim wariactwem, że tak naprawdę należałoby mówić, że z wariatami mamy do czynienia

– stwierdza Marek Jakubiak.

Poseł ruchu Kukiz'15 bardzo krytycznie odniósł się do przemówienia premiera Morawieckiego na mównicy sejmowej. Ponadto zaznaczył, że w expose nie padły żadne konkrety, mające pozytywny wpływ na gospodarkę państwa, co notabene ma być głównym kierunkiem działań polskiego rządu na najbliższe dwa lata.

– Z pragmatycznego patrzenia przedsiębiorcy wynika, że ustawę o podatki CIT należy spakować i wyrzucić do kosza na śmieci i wprowadzić leczący te wszystkie patologie 1% podatek przychodowy. To się nazywa rewolucja, ale dałbym sobie rękę uciąć, że w związku z prostotą rozliczania tego podatku obligatoryjnego przyjedzie do Polski kilkadziesiąt tysięcy przedsiębiorstw z Zachodu, które też mają dosyć podatku CIT, a to by było kopnięcie do przodu. I to by była reforma gospodarcza

– wyjaśnia poseł.

– Przedsiębiorczość to jest spokojny sen przedsiębiorcy i tak należałoby to odczytać, czego życzę panu premierowi

– dodaje.

– O dziwo wszystkie liberalne i prawicowe rządy przykręcają śrubę przedsiębiorcom, a SLD, jako jedyne w ówczesnym czasie dokonało reformy obniżając podatek CIT i wprowadzając go jako liniowy podatek, do dnia dzisiejszego istniejący. Pytam się, czy to jest normalne i czy nie wstyd wszystkim prawicowcom, że to lewica musiała naprawiać i ułatwiać życie przedsiębiorcom, a oni dalej uważają przedsiębiorców za potencjalnych złodziei

– zaznacza Marek Jakubiak.

Jeżeli przedsiębiorczość ma polegać na tym, że będziemy zasuwać wszyscy w fabrykach zachodnich, bo przecież polskiego kapitału nie stać na budowanie fabryk, to jak mają wrócić te 2,5 mln ludzi, które wyjechało z Polski za chlebem? 2500 miesięcznie brutto? Nie wrócą!

– podsumowuje parlamentarzysta.

 

Redaktor: Ewa Zajączkowska

Zdjęcia i montaż: Marcin Hernik/wSensie

Fot. videosejm.pl/FB Mateusz Morawiecki/FB Marek Jakubiak

 

wycinka w puszczywycinka w puszczy białowieskiejekolodzyhodowla noreknorka hodowlana, ferma norekzakaz hodowli zwierzat futerkowychzakaz hodowli noreknorki Prawda o hodowli norek

Więcej z tej kategorii...

Hennig-Kloska: Jak Polka chce dokonać aborcji to i tak to zrobi. Weźmie z konta 2 tys zł i pojedzie do Niemiec albo do Czech

Partia Nowoczesna złożyła poselski projekt ustawy, który umożliwiłby przerwanie ciąży do 12 tygodnia. Rzecznik Nowoczesnej, Paulina Hennig-Kloska uważa, że to rozwiązanie pomoże w uratowaniu wielu istnień i zakończy aborcyjną turystykę.

"Wy, posłowie PiS, którzy słyszycie krzyk zygoty!" Ostre słowa w kierunku Kaczyńskiego na DEJA VU! Warszawskim Strajku Kobiet (WIDEO)

Obiecaliśmy Wam relację ze środowego Warszawskiego Strajku Kobiet. Skompilowaliśmy więc specjalnie dla Was wypowiedzi kilku kobiet, które oburzone odrzuceniem obywatelskiego projektu Ratujmy Kobiety, wyszły na ulice Warszawy.

Sachajko (Kukiz'15) przeciwny przyjmowaniu uchodźców: Polacy w Polsce mają czuć się bezpiecznie!

Poseł Jarosław Sachajko skomentował dla wSensie.pl słowa Abp Gądeckiego wypowiedziane podczas konferencji prasowej w czasie Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy.

Misiło (Nowoczesna): Ręcznik, który wiesza się na bramce jest lepszy od Kurskiego. TVP to kalka goebbelsowskiej propagandy!

Piotr Misiło skomentował dla wSensie.pl pojawiające się głosy o usunięciu ze stanowiska prezesa TVP Jacka Kurskiego. Sprawa dotyczy kosztów organizacyjnych imprezy Sylwestrowej w Zakopanem.

Rzecznik Przedsiębiorców w Nowym Sączu, a nie w Warszawie? "Te gościnne miasto jest kuźnią biznesmenów"

Do Sejmu trafił projekt ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Instytucja ta ma stać na straży prawa firm z Polski i realizować założenia Konstytucji Biznesu. Klub Jagielloński przygotował obywatelską poprawkę, która przeniesie Biuro Rzecznika z Warszawy do Nowego Sącza. Miasto to jest nazywane "stolicą polskich milionerów" i jest wzorem rozwoju regionu.

Zielińska (Kukiz'15): W kwestiach światopoglądowych powinniśmy głosować w zgodzie z własnym sumieniem

Katarzyna Zielińska skomentowała dla wSensie.pl usunięcie z Platformy Obywatelskiej posłów, którzy zagłosowali przeciwko projektowi "Ratujmy Kobiety". Parlamentarzystka nie kryła zdziwienia zachowaniem partii Grzegorza Schetyny.

Lubnauer (Nowoczesna): Przygotowaliśmy projekt, który liberalizuje przepisy aborcyjne

Katarzyna Lubanuer skomentowała dla wSensie.pl odrzucenie projektu "Ratujmy Kobiety".

Furgo (PO): Platforma to jedyne ugrupowanie, które jest w stanie rzucić rękawice PiSowi

Grzegorz Furgo skomentował dla wSensie.pl usunięcie z Platformy Obywatelskiej posłów, którzy zagłosowali przeciwko projektowi "Ratujmy Kobiety".

Była w siódmym miesiącu ciąży, gdy Ubek zamordował ją zdradziecką serią z pepeszy. Janina Przysiężniak ps. "Jaga"

Bez komentarza

Ilekroć czytamy o brutalności komunistów, jawi nam się obraz okrucieństwa i bestialstwa. Komuniści w czasie umacniania władzy ludowej w Polsce prześladowali wszystkich, którzy byli w opozycji do nowej władzy. Represje dotykały nie tylko środowiska patriotycznie i niepodległościowe, ale również ich rodziny.

Demokracja w Polsce ma się dobrze. Departament Stanu USA pozytywnie o sytuacji w Polsce

Polska

Z okazji zbliżającej się wizyty Rexa Tillersona w Polsce przedstawiciel Departamentu Stanu skomentował stan demokracji w Polsce.

Warzecha krytykuje PiS ws. wystawy przeciwko hodowli zwierząt futerkowych w Polsce:To jest zdrada, gospodarcza targowica!

Polska

Publicysta "Do Rzeczy" Łukasz Warzecha postanowił zabrać głos w sprawie inicjatywy dotyczącej zahamowania hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. Dziennikarz nie krył swojego oburzenia.

Niemiecki sąd ostro o ZDF: "Macie przeprosić za «polskie obozy zagłady»"

Świat

Niemiecka telewizja ZDF musi przeprosić za fałszowanie historii sformułowaniem "polskie obozy zagłady". Taką decyzję wydał niemiecki Sąd. Czy to koniec ze szkalowania dobrego imienia naszego kraju przez zachodnie media?

Dziś ważne święto w Rosji. Prezydent Putin oczyścił się ze swoich grzechów

Świat

 W Cerkwi Prawosławnej przypada dzisiaj święto Epifanii (Trzech Króli). W uroczystościach udział wziął sam Władimir Putin. Prezydent Rosji symbolicznie oczyścił się ze swoich grzechów. Czy wkrótce ujrzymy inną twarz byłego człowieka KGB?

Tanajno dla wSensie.pl: Stan dróg w Warszawie? Pozbyć się tych urzędników–nieudaczników i zatrudnić do rozwożenia pizzy hawajskiej

Bez komentarza

W rozmowie z wSensie.pl Paweł Tanajno zdradził swoją opinię na temat stanu dróg w stolicy. Przedstawił także swój plan uzdrowienia warszawskiego magistratu. Były kandydat na prezydenta nie krył rozczarowania postawą urzędników.

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.