11 grudnia 2017
poniedziałek
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

 

Posiedzenie Komisji Rolnictwa i Komisji Środowiska ws. GMO bez wątpienia przejdzie do historii. Dyskusja dotyczyła rządowego projektu o organizmach genetycznie modyfikowanych. Udział w niej w sposób niezwykły wzięła strona społeczna, śpiewając religijną pieśń "Boże, coś Polskę”, sprzeciwiając się wszelkim uprawom GMO w Polsce.

– Strona społeczna, która cały czas uczestniczyła w tym procesie była trochę zdezorientowana, ponieważ w ciągu tego wieczoru (posiedzenia podkomisji – red.) zmienił się w zasadzie projekt i w momencie, kiedy dostano to sprawozdanie okazało się, że nie umieją jakby odczytać tego, co tam się wydarzyło i rzeczywiście było to trochę kompromitujące, nie mogliśmy zapanować nad salą

– wyjaśnia poseł PO Dorota Niedziela.

– Ustawa wykonuje wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE, który nakazał nam przede wszystkim jawność całego procesu, ewentualnego procesu pozwolenia na uprawę GMO oraz obowiązek posiadania w swoim systemie prawnym rejestru. (…) Polska jest za małym krajem, by móc sobie pozwolić na uprawy GMO, mogąc wykorzystywać swoją przewagę nad innymi, jeżeli chodzi o produkty rolnicze, jako wolne od GMO. Polska absolutnie nie potrzebuje upraw GMO ponieważ dajemy sobie radę bez tego, a możemy korzystać z tej marki, jaką jest polska żywność produkowana w kraju, gdzie nie uprawia się GMO

– dodaje poseł Niedziela.

Redaktor: Ewa Zajączkowska

Zdjęcia i montaż: Marcin Hernik/wSensie

Fot.: wSensie

 

wycinka w puszczywycinka w puszczy białowieskiejekolodzyhodowla noreknorka hodowlana, ferma norekzakaz hodowli zwierzat futerkowychzakaz hodowli noreknorki Prawda o hodowli norek

Więcej z tej kategorii...

Koniec zwierząt w cyrku? Kolejna wojna pseudoekologów

Cyrk Zalewski – 135 lat wspaniałych tradycji, siedem pokoleń artystów oraz towarzyszących im zwierząt, dających radość szczególnie najmłodszej widowni...

Jakubiak o wotum nieufności: Nie będziemy oceniać rządu, bo i tak nie bierze głosu opozycji pod uwagę

24 listopada Platforma Obywatelska złożyła wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Zapytaliśmy posła Marka Jakubiaka (Kukiz'15) co sądzi o tym wniosku i pomyśle mianowania Grzegorza Schetyny premierem RP.

Krystyna Pawłowicz mocno o liderze PO: Grzegorz "zniszczę cię" Schetyna

Platforma Obywatelska 24 listopada złożyła wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu premier Beaty Szydło. Głównym zarzutem był brak reakcji polskiego rządu na ksenofobiczne i rasistowskie hasła, które miały być obecne podczas Marszu Niepodległości. Wniosek o wotum wobec rządu będzie głosowany 7 grudnia.

Patryk Jaki: Waltzowie dorobili się majątku na krzywdzie ludzkiej. Powinni te pieniądze oddać

Wczoraj odbyło się przesłuchanie Andrzeja Waltza, męża Hanny Gronkiewicz-Waltz, w sprawie przejęcia kamienicy przy ul. Noakowskiego 16. Jak twierdzi wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, na przekrętach związanych z przejmowaniem kamienicy Waltzowie zgarnęli 5 mln zł.

Sachajko (Kukiz’15) dla wSensie: Nowoczesnej nie zależy na dobru Polski. Im zależy na promowaniu Petru

Jarosław Sachajko skomentował doniesienia prasowe o ewentualnej zemście Ryszarda Petru za przegrane wybory na stanowisko szefa Nowoczesnej.

Kierwiński (Platforma Obywatelska) dla wSensie.pl: Aby zdemaskować kłamstwa PiS-u Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna stawić się na Komisji Weryfikacyjnej

Marcin Kierwiński skomentował zatrzymanie urzędników warszawskiego ratusza w związku z aferą reprywatyzacyjną.

Na tym zakazie stracą wszyscy. Likwidacja branży jednym zapisem zwiększy obawy przed inwestowaniem w naszym kraju

1 grudnia odbyła się konferencja prasowa poświęcona znaczeniu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce, podczas której wypowiadali się hodowcy oraz naukowcy zajmujący się hodowlą z punktu widzenia ekonomicznego i gospodarczego.

Lubnauer (Nowoczesna) dla wSensie.pl: Nowoczesna nie jest podzielona. Ryszard Petru musi znaleźć swoje miejsce w Nowoczesnej

Katarzyna Lubanuer skomentowała doniesienia prasowe o ewentualnej zemście Ryszarda Petru za przegrane wybory na stanowisko szefa Nowoczesnej.

Berlin: Alarm na na jarmarku bożonarodzeniowym

Świat

Policja otoczyła parking podziemny w pobliżu jarmarku świątecznego w dzielnicy Charlottenburg. Powodem było znalezienie broni.

USA: Rozpoczęto śledztwo ws. handlarzy organami z aborcji

Świat

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych wziął pod lupę koncern aborcyjny Planned Parenthood. Będzie sprawdzał prawdziwość doniesień o procederze handlu organami dzieci zabitych przed urodzeniem.

Macron dziękuje Merkel w języku niemieckim

Świat

Prezydent Francji Emmanuel Macron został laureatem Nagrody im. Karola Wielkiego. Kanclerz Merkel pogratulowała mu tego wyróżnienia. On zaś odpowiedział jej po niemiecku.

Unikatowe odkrycie archeologiczne! Wenus paleolityczna znaleziona na Podhalu!

Po godzinach

Figurki pochodzące z paleolitu, najstarszej części epoki kamienia i najodleglejszego horyzontu czasowego w dziejach istnienia człowieka, znajdowane były na terenie od Europy Zachodniej do Syberii, jednak na terenie Polski to wyjątkowe odkrycie.

Rosyjskie media: Polska ma coraz lepsze stosunki z Rosją

Polska

 

Prokremlowski portal gezeta.ru ocenia, że Polska jest już "zmęczona Europą". Odejście Polski od polityki "czysto europejskiej", zdaniem portalu może przyczynić się do wzmocnienia jej więzi z Rosją.

Izrael i Trump hejtowani. Armia Mahometa powraca

Świat

Decyzja Donalda Trumpa o przyznaniu Jerozolimy Izraelowi wywołała falę hejtu wobec Żydów w wielu miejscach na świecie. W Göteborgu nieznani sprawcy zaatakowali synagogę.

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.