środa
| 18 lipca 2018

Ogromny sprzeciw wobec likwidacji branży futrzarskiej. Rzetelność VS ideologia

Ewa Zajączkowska: poniedziałek, 13 listopad 2017

Podczas posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na którym omawiano wpływ likwidacji branży futrzarskiej na społeczeństwo i gospodarkę państwa, doszło do ciekawej wymiany argumentów między hodowcami oraz producentami a przedstawicielami organizacji społecznej, która dokonała klasycznego "samozaorania".

Na sali kolumnowej zebrali się przeciwnicy wprowadzania zakazu hodowli zwierząt na futra oraz przedstawiciele fundacji "Viva!". Zabrakło jednak głównego zainteresowanego, czyli posła Krzysztofa Czabańskiego (PiS), który mocno wspiera ochronę zwierząt, głosując jednocześnie przeciwko ustawie antyaborcyjnej.

Kilkugodzinna dyskusja wykazała, jak duże straty poniosłoby państwo, ale również poszczególni ludzie zatrudnieni w branży bezpośrednio lub pośrednio, gdyby taki zakaz został wprowadzony.

Fundacja Viva! przekonana, że wygra w tej sprawie, kompletnie skompromitowała się podczas posiedzenia, nie dając absolutnie żadnego racjonalnego argumentu za wprowadzeniem takiego zakazu. Inne zapisy ustawy, jak np. zakaz trzymania psów na uwięzi, zakaz wykorzystywania dzikich zwierząt w cyrku, czy zwiększenie ochrony nad bezdomnymi zwierzętami w ogóle nie były poruszane. Tak, jakby były one tylko wytrychem do wprowadzaniu zakazu hodowli zwierząt na futra w Polsce. Nawet prezydium Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi uznało ten projekt za bubel prawny. 

Więcej na ten temat już wkrótce…

 

Redaktor: Ewa Zajączkowska/Paweł Stańczyk

Zdjęcia i montaż: Barbara Goliasz/Marcin Hernik/wSensie

Fot.: Ola Kasperska/wSensie


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.