środa
| 25 kwietnia 2018
 

Verhofstadt: W Unii Europejskiej nie ma miejsca dla Polski i Węgier

Redakcja: | 11 stycznia 2018
Guy Verhofstadt

Guy Verhofstadt stwierdził, że rządy Polski i Węgier mogą podtrzymać swój obecny kurs polityczny jedynie poza Unią Europejską. "Jeśli węgierski i polski rząd chcą budować zamknięte i nieliberalne społeczeństwa, muszą to robić na zewnątrz UE".

Grupa Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy (ALDE), której przewodniczy były premier Belgii Guy Verhofstadt, zorganizowała w PE konferencję "Demokracja, praworządność i prawa podstawowe w UE. Zabezpieczenie wartości wspólnotowych". Porozumienie napisało na Twitterze ostry komentarz pod adresem Polski i Węgier.

"Jeśli węgierski i polski rząd chcą budować zamknięte i nieliberalne społeczeństwa, muszą to robić na zewnątrz UE"

– czytamy na Twitterze.

Polityk zasugerował, że przywódcy Polski i Węgier wzorują się w swojej polityce na Putinie i Erdoganie. Lider liberalnej frakcji napisał, że "część rządów w UE systematycznie podminowuje ten demokratyczny system i rządy prawa w celu zachowania swojej władzy". Verhofstadt wezwał do nacisku na "nieliberalne" państwa. Były premier Belgii zaproponował radykalne rozwiązanie.

"W naszej Unii nie ma miejsca dla krajów, które biorą pieniądze UE, które chcą uczestniczyć we wspólnym rynku, ale które odrzucają nasze wspólnie podzielane wartości"

– grzmiał Verhofstadt.

kresy.pl/siem/Fot. Facebook Guy Verhofstadt


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij