czwartek
| 24 maja 2018

W Uzbekistanie rozpoczęło się "polowanie na dziewice"

Redakcja: | 24 listopada 2017
Kobiety w Uzbekistanie

 

Uczennice starszych klas oraz studentki w Uzbekistanie wysyłane są masowo na przegląd ginekologiczny. Chodzi o sprawdzenie, czy nadal są dziewicami... oraz o zapobieżenie próbom samobójczym.

O masowych i przymusowych badaniach poinformował serwis centralasian.org powołując się na urzędnika z obwodu samarkandzkiego chcącego zachować anonimowość. Przeglądy medyczne mają zapobiec "samobójstwom wśród młodych dziewczyn, które po utracie dziewictwa lub zajściu w ciążę postanawiają popełnić samobójstwo, by uniknąć hańby".

Z dziewczynami, które rozpoczęły współżycie seksualne będą rozmawiać pedagodzy, lekarze i psycholodzy. Urzędnik dodał, że podczas akcji wykryto dziesiątki dziewczyn w ciąży.

Uczennice i studentki narzekają z kolei na przymusowy charakter badań. Jedna z dziewczyn powiedziała, że po przeglądzie cała szkoła dowiedziała się, że jedna z uczennic jest w ciąży.

W państwach Azji Środkowej zwraca się ogromną uwagę na kwestię dziewictwa kobiet. W lipcu w Tadżykistanie mąż doprowadził swoją żonę do samobójstwa z powodu wątpliwości co do jej czystości przedmałżeńskiej. Młoda para poznała się dopiero w dniu ślubu. Mimo badań, mąż nie wierzył w to, że jego świeżo poślubiona żona jest dziewicą, co doprowadziło ją do samobójstwa.

sputniknews.com/cwik/Fot. YouTube


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij