11 grudnia 2017
poniedziałek
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

 

Możliwość ograniczenia przez samorząd nocnej sprzedaży alkoholu, wprowadzenie zakazu picia alkoholu w miejscach publicznych, to jedne z głównych założeń ustawy. Za nowelizacją ustawy głosowało 246 posłów, przeciw było 161, od głosu wstrzymało się 20.

W ocenie Mirosława Suchonia z Nowoczesnej, nowelizacja ustawy nie pomoże w przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

– Polacy i tak kupią alkohol, tyle że w szarej strefie, bez kontroli tego, co tam sprzedają i bez opodatkowania

– argumentował.

Ogromne kontrowersje wzbudził zapis o zakazie spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

– Miejsca publiczne są częścią naszych małych ojczyzn, mieszkańcy mają prawo do miejsc, w których spotykają się i mogą czuć się swobodnie, również z przysłowiowym piwkiem. Na takie rozwiązania czekają wspólnoty lokalne, młodzież, dorośli, sąsiedzi, seniorzy

– powiedział poseł Ryszard Wilczyński z Platformy Obywatelskiej.

Głos w dyskusji o nowelizacji zabrał również minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

– To wprawdzie poselski projekt i minister zdrowia tylko przygląda się temu, ale przygląda się z wielką życzliwością. Nie prosiłbym o możliwość zabrania głosu, gdyby nie to, że w trakcie dyskusji jeden z posłów skrytykował ten projekt, mówiąc, że stwarza on dodatkowe restrykcje i utrudnia młodzieży dostęp do alkoholu. Na miłość boską! Proszę o poparcie tej ustawy

– powiedział Radziwiłł.

Nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholu ma doprecyzować i uregulować przepisy w taki sposób, aby umożliwić gminom działania ograniczające dostępność alkoholu. Zmiany dotyczą wprowadzenia limitu udzielania zezwoleń na sprzedaż wszystkich napojów alkoholowych, również tych do 4,5 proc.

Zgodnie z nowymi przepisami, gmina będzie miała możliwość ograniczenia godziny nocnej sprzedaży alkoholu. Ograniczenia mogą dotyczyć sprzedaży alkoholu między 22 a 6.

Zapis wprowadza całkowity i generalny zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych, jednocześnie dając samorządowcom możliwość wyznaczenia miejsc gdzie legalnie będzie można spożywać "pod chmurką”.

 

gazetaprawna.pl/Oli/Fot. Facebook suwalki.info

 

wycinka w puszczywycinka w puszczy białowieskiejekolodzyhodowla noreknorka hodowlana, ferma norekzakaz hodowli zwierzat futerkowychzakaz hodowli noreknorki Prawda o hodowli norek

Więcej z tej kategorii...

Rosyjskie media: Polska ma coraz lepsze stosunki z Rosją

 

Prokremlowski portal gezeta.ru ocenia, że Polska jest już "zmęczona Europą". Odejście Polski od polityki "czysto europejskiej", zdaniem portalu może przyczynić się do wzmocnienia jej więzi z Rosją.

Dworczyk: Dzięki strzelnicom młodzi polubią wojsko

W ramach programu MON będzie wspierał budowę i rewitalizacją strzelnic. Resort ma zamiar na ten cel przeznaczyć kilkadziesiąt mln zł. Program ten, zdaniem wiceministra Dworczyka, ma na celu zachęcić młodych ludzi do służby wojskowej.

Afera w białostockim domu dziecka. Wyrzucono wicedyrektorkę

Pani Grażyna, wicedyrektorka Domu Dziecka nr 2 w Białymstoku przyjęła ogromny słodki mikołajkowy prezent dla jej podopiecznych... z tym, że nie od tej organizacji, od której w poprawnie politycznym mieście można było przyjąć. 100 kg cukierków na 70-lecie istnienia placówki przekazał Obóz Narodowo-Radykalny.

Mniejszość niemiecka chce założyć własną partię

Mniejszość niemiecka na Śląsku Opolskim chce założyć partię polityczną. W ten sposób Niemcy zamieszkujący Opolszczyznę chcą zabezpieczyć się przed zapowiadanymi zmianami w ordynacji wyborczej.

Tyszka (Kukiz'15): Kaczyński nie za bardzo zna się na gospodarce

Stanisław Tyszka, poseł Kukiz'15 skomentował zmianę na fotelu premiera. Zdaniem kandydata Kukiz'15 na prezydenta Warszawy, zmiany w rządzie są efektem wojen wewnątrz PiS. 

Duda do Morawieckiego: Jest pan moim premierem

Prezydent Andrzej Duda zdaje się być zadowolony z wyboru nowego premiera. Prezydent wręczając mu akt desygnacji, składał mu wyrazy głębokiego uznania i prosił o wsparcie w negocjacjach z "trudnymi ministrami".

SEJMUSZKI ODC. 03: Marek Suski idzie na ministra... dyscypliny!

Tym razem ustaliliśmy, że rekonstrukcja rządu planowana jest w dwóch częściach. Jedną z ciekawszych innowacji jest stworzenie nowego stanowiska dla ministra bez teki, gmachu, setek urzędników, ale... z ważnymi zadaniami.

Stuhr: "Polacy mają problem z...". Ta wersja "Szewców" Witkacego wzbudzi emocje

W Łodzi w Teatrze Nowym Jerzy Stuhr wystawia "Szewców" Witkacego i tłumaczy, że w swojej adaptacji tego dzieła chciał uwypuklić kilka płaszczyzn, w tym wątek tożsamości.

Berlin: Alarm na na jarmarku bożonarodzeniowym

Świat

Policja otoczyła parking podziemny w pobliżu jarmarku świątecznego w dzielnicy Charlottenburg. Powodem było znalezienie broni.

USA: Rozpoczęto śledztwo ws. handlarzy organami z aborcji

Świat

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych wziął pod lupę koncern aborcyjny Planned Parenthood. Będzie sprawdzał prawdziwość doniesień o procederze handlu organami dzieci zabitych przed urodzeniem.

Macron dziękuje Merkel w języku niemieckim

Świat

Prezydent Francji Emmanuel Macron został laureatem Nagrody im. Karola Wielkiego. Kanclerz Merkel pogratulowała mu tego wyróżnienia. On zaś odpowiedział jej po niemiecku.

Unikatowe odkrycie archeologiczne! Wenus paleolityczna znaleziona na Podhalu!

Po godzinach

Figurki pochodzące z paleolitu, najstarszej części epoki kamienia i najodleglejszego horyzontu czasowego w dziejach istnienia człowieka, znajdowane były na terenie od Europy Zachodniej do Syberii, jednak na terenie Polski to wyjątkowe odkrycie.

Izrael i Trump hejtowani. Armia Mahometa powraca

Świat

Decyzja Donalda Trumpa o przyznaniu Jerozolimy Izraelowi wywołała falę hejtu wobec Żydów w wielu miejscach na świecie. W Göteborgu nieznani sprawcy zaatakowali synagogę.

Sellin do Scheuring-Wielgus: Pani jest niezrównoważona

Bez komentarza

Dziś w Radiu Zet miała miejsce scena jak z cyrku. Posłanka Nowoczesnej ostro spięła się z posłem PiS-u. Zostały użyte (za)mocne słowa.

Błaszczak: Schetyna napuszcza bandytów na PiS

Bez komentarza

Wczoraj grupka protestujących zgromadziła się w ramach protestu przed pałacem prezydenckim. Jedną z biorących udział w manifestacji była Klementyna Suchanow, która obrzuciła limuzynę prezydencką jajkami. Szef MSW zbulwersowany skomentował zajście na twitterze.

Justin Biber przekaże 10 mln na sektę

Po godzinach

Amerykański gwiazdor muzyki pop Justin Biber zdaje się, że porzucił muzykę... dla sekty. Od pewnego czasu uczęszcza do tzw. Kościoła Hillsong.

Córka Korwin-Mikkego pisze o molestowaniu: "bardzo mi żal facetów"

Po godzinach

Córka Janusza Korwin-Mikkego, po tym, jak w Anglii pojawił się pomysł karania grzywną i więzieniem za gwizdanie za kobietami i inne formy tzw. molestowania, zabrała głos na jednej z grup dyskusyjnych na portalu społecznościowym.

Mieli zrobić dzień sądu. Udało im się zhakować stronę małej mieściny

Świat

Grupa terrorystyczna "Electronic Ghosts of the Caliphate" po czwartkowej decyzji prezydenta USA Donalda Trumpa ws. Jerozolimy zagroziła zmasowanym cyberatakiem na Biały Dom, rządy i armie na całym świecie. Jednak dżihadyści zdołali jedynie zdjąć, i to tylko na chwilę, stronę internetową miasteczka Gloucester Township w USA (stan New Jersey).

10 najstraszniejszych katastrof jądrowych wszechczasów

Świat

Oto 10 najgorszych wybuchów, wycieków i awarii, które pochłonęły setki tysięcy ofiar i wywołały strach i przerażenie na całym świecie.

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.