czwartek
| 24 maja 2018

Skandal! Seweryn Blumsztajn donosi na Polskę za rzekome prześladowanie dziennikarzy

Redakcja: | 19 listopada 2017
Seweryn Blumsztajn

Niektórzy dziennikarze związani z nurtem liberalno-lewicowym postanowili pójść za śladem szóstki europosłów PO i donieść na swój kraj.  Tym razem sprawa dotyczy rzekomego prześladowania przez polskie władze dziennikarzy i prywatnych mediów.

Seweryn Blumsztajn będący dziennikarzem "Gazety Wyborczej" i jednocześnie prezesem Towarzystwa Dziennikarzy napisał list otwarty do kolegów z zagranicy. W liście poinformował on, że władze Polski nękają media oraz dziennikarzy, którzy ośmielili się krytykować rząd, a do ataków na dziennikarzy wykorzystuje się instytucje państwowe.

Jako przykład takich działań podaje się pozwanie dziennikarza "GW" Wojciecha Czuchnowskiego przez Prokuraturę Krajową  za tekst, w którym łączył Zbigniewa Ziobrę i Bogdana Święczkowskiego z rzekomo nieobiektywnym procesem dotyczącym samobójczej śmierci Barbary Blidy w 2007 roku. Wspomniana jest również sprawa książki Tomasz Piątka, dotyczącej Antoniego Macierewicza.

Mimo udowodnienia, że książka zawiera błędy i przekłamania, to dziennikarze atakują Macierewicza za to, że złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Piątka.

 

wpolityce.pl/Oli/Fot. Facebook Towarzystwo Dziennikarskie


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij