11 grudnia 2017
poniedziałek
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

Niektórzy dziennikarze związani z nurtem liberalno-lewicowym postanowili pójść za śladem szóstki europosłów PO i donieść na swój kraj.  Tym razem sprawa dotyczy rzekomego prześladowania przez polskie władze dziennikarzy i prywatnych mediów.

Seweryn Blumsztajn będący dziennikarzem "Gazety Wyborczej" i jednocześnie prezesem Towarzystwa Dziennikarzy napisał list otwarty do kolegów z zagranicy. W liście poinformował on, że władze Polski nękają media oraz dziennikarzy, którzy ośmielili się krytykować rząd, a do ataków na dziennikarzy wykorzystuje się instytucje państwowe.

Jako przykład takich działań podaje się pozwanie dziennikarza "GW" Wojciecha Czuchnowskiego przez Prokuraturę Krajową  za tekst, w którym łączył Zbigniewa Ziobrę i Bogdana Święczkowskiego z rzekomo nieobiektywnym procesem dotyczącym samobójczej śmierci Barbary Blidy w 2007 roku. Wspomniana jest również sprawa książki Tomasz Piątka, dotyczącej Antoniego Macierewicza.

Mimo udowodnienia, że książka zawiera błędy i przekłamania, to dziennikarze atakują Macierewicza za to, że złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Piątka.

 

wpolityce.pl/Oli/Fot. Facebook Towarzystwo Dziennikarskie

 

wycinka w puszczywycinka w puszczy białowieskiejekolodzyhodowla noreknorka hodowlana, ferma norekzakaz hodowli zwierzat futerkowychzakaz hodowli noreknorki Prawda o hodowli norek

Więcej z tej kategorii...

Rosyjskie media: Polska ma coraz lepsze stosunki z Rosją

 

Prokremlowski portal gezeta.ru ocenia, że Polska jest już "zmęczona Europą". Odejście Polski od polityki "czysto europejskiej", zdaniem portalu może przyczynić się do wzmocnienia jej więzi z Rosją.

Dworczyk: Dzięki strzelnicom młodzi polubią wojsko

W ramach programu MON będzie wspierał budowę i rewitalizacją strzelnic. Resort ma zamiar na ten cel przeznaczyć kilkadziesiąt mln zł. Program ten, zdaniem wiceministra Dworczyka, ma na celu zachęcić młodych ludzi do służby wojskowej.

Afera w białostockim domu dziecka. Wyrzucono wicedyrektorkę

Pani Grażyna, wicedyrektorka Domu Dziecka nr 2 w Białymstoku przyjęła ogromny słodki mikołajkowy prezent dla jej podopiecznych... z tym, że nie od tej organizacji, od której w poprawnie politycznym mieście można było przyjąć. 100 kg cukierków na 70-lecie istnienia placówki przekazał Obóz Narodowo-Radykalny.

Mniejszość niemiecka chce założyć własną partię

Mniejszość niemiecka na Śląsku Opolskim chce założyć partię polityczną. W ten sposób Niemcy zamieszkujący Opolszczyznę chcą zabezpieczyć się przed zapowiadanymi zmianami w ordynacji wyborczej.

Tyszka (Kukiz'15): Kaczyński nie za bardzo zna się na gospodarce

Stanisław Tyszka, poseł Kukiz'15 skomentował zmianę na fotelu premiera. Zdaniem kandydata Kukiz'15 na prezydenta Warszawy, zmiany w rządzie są efektem wojen wewnątrz PiS. 

Duda do Morawieckiego: Jest pan moim premierem

Prezydent Andrzej Duda zdaje się być zadowolony z wyboru nowego premiera. Prezydent wręczając mu akt desygnacji, składał mu wyrazy głębokiego uznania i prosił o wsparcie w negocjacjach z "trudnymi ministrami".

SEJMUSZKI ODC. 03: Marek Suski idzie na ministra... dyscypliny!

Tym razem ustaliliśmy, że rekonstrukcja rządu planowana jest w dwóch częściach. Jedną z ciekawszych innowacji jest stworzenie nowego stanowiska dla ministra bez teki, gmachu, setek urzędników, ale... z ważnymi zadaniami.

Stuhr: "Polacy mają problem z...". Ta wersja "Szewców" Witkacego wzbudzi emocje

W Łodzi w Teatrze Nowym Jerzy Stuhr wystawia "Szewców" Witkacego i tłumaczy, że w swojej adaptacji tego dzieła chciał uwypuklić kilka płaszczyzn, w tym wątek tożsamości.

Berlin: Alarm na na jarmarku bożonarodzeniowym

Świat

Policja otoczyła parking podziemny w pobliżu jarmarku świątecznego w dzielnicy Charlottenburg. Powodem było znalezienie broni.

USA: Rozpoczęto śledztwo ws. handlarzy organami z aborcji

Świat

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych wziął pod lupę koncern aborcyjny Planned Parenthood. Będzie sprawdzał prawdziwość doniesień o procederze handlu organami dzieci zabitych przed urodzeniem.

Macron dziękuje Merkel w języku niemieckim

Świat

Prezydent Francji Emmanuel Macron został laureatem Nagrody im. Karola Wielkiego. Kanclerz Merkel pogratulowała mu tego wyróżnienia. On zaś odpowiedział jej po niemiecku.

Unikatowe odkrycie archeologiczne! Wenus paleolityczna znaleziona na Podhalu!

Po godzinach

Figurki pochodzące z paleolitu, najstarszej części epoki kamienia i najodleglejszego horyzontu czasowego w dziejach istnienia człowieka, znajdowane były na terenie od Europy Zachodniej do Syberii, jednak na terenie Polski to wyjątkowe odkrycie.

Izrael i Trump hejtowani. Armia Mahometa powraca

Świat

Decyzja Donalda Trumpa o przyznaniu Jerozolimy Izraelowi wywołała falę hejtu wobec Żydów w wielu miejscach na świecie. W Göteborgu nieznani sprawcy zaatakowali synagogę.

Sellin do Scheuring-Wielgus: Pani jest niezrównoważona

Bez komentarza

Dziś w Radiu Zet miała miejsce scena jak z cyrku. Posłanka Nowoczesnej ostro spięła się z posłem PiS-u. Zostały użyte (za)mocne słowa.

Błaszczak: Schetyna napuszcza bandytów na PiS

Bez komentarza

Wczoraj grupka protestujących zgromadziła się w ramach protestu przed pałacem prezydenckim. Jedną z biorących udział w manifestacji była Klementyna Suchanow, która obrzuciła limuzynę prezydencką jajkami. Szef MSW zbulwersowany skomentował zajście na twitterze.

Justin Biber przekaże 10 mln na sektę

Po godzinach

Amerykański gwiazdor muzyki pop Justin Biber zdaje się, że porzucił muzykę... dla sekty. Od pewnego czasu uczęszcza do tzw. Kościoła Hillsong.

Córka Korwin-Mikkego pisze o molestowaniu: "bardzo mi żal facetów"

Po godzinach

Córka Janusza Korwin-Mikkego, po tym, jak w Anglii pojawił się pomysł karania grzywną i więzieniem za gwizdanie za kobietami i inne formy tzw. molestowania, zabrała głos na jednej z grup dyskusyjnych na portalu społecznościowym.

Mieli zrobić dzień sądu. Udało im się zhakować stronę małej mieściny

Świat

Grupa terrorystyczna "Electronic Ghosts of the Caliphate" po czwartkowej decyzji prezydenta USA Donalda Trumpa ws. Jerozolimy zagroziła zmasowanym cyberatakiem na Biały Dom, rządy i armie na całym świecie. Jednak dżihadyści zdołali jedynie zdjąć, i to tylko na chwilę, stronę internetową miasteczka Gloucester Township w USA (stan New Jersey).

10 najstraszniejszych katastrof jądrowych wszechczasów

Świat

Oto 10 najgorszych wybuchów, wycieków i awarii, które pochłonęły setki tysięcy ofiar i wywołały strach i przerażenie na całym świecie.

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.