28 lipca 2017
piątek
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

Pojawiły się pierwsze wnioski o ograniczenie praw rodzicielskich osobom, które nie szczepią dzieci. Poza karami finansowymi, próbuje się także ograniczyć im władzę rodzicielską – informuje "Rzeczpospolita". 

Restrykcje wobec tych, którzy nie zaszczepią dziecka mogą polegać na dozorze kuratora, a w skrajnym przypadku na odebraniu dziecka rodzicom lub opiekunom i umieszczeniu go w rodzinie zastępczej albo rodzinnym domu dziecka. Jedna z takich rozpraw odbędzie się w czerwcu w Sądzie Rejonowym w Inowrocławiu. Chodzi o 3,5-miesięczną dziewczynkę, której rodzice nie zgodzili się na szczepienie w pierwszej dobie po porodzie.

Rodzice skarżą się na forach internetowych na naciski w sprawie szczepień. Piszą m.in., że gdy nie zaszczepili dziecka na zlecenie przychodni do domu wkroczyła policja z nakazem stawienia się w punkcie szczepień. Inni informują, że dostali pismo z urzędu tuż po urodzeniu dziecka, ponieważ odmówili podania dziecku szczepionki w pierwszej dobie życia. Według danych z ostatnich lat liczba niezaszczepionych dzieci systematycznie w Polsce rośnie.

wprost.pl/Akkal/Fot. Pixabay

 
 

hodowla noreknorka hodowlana, ferma norekzakaz hodowli zwierzat futerkowychzakaz hodowli noreknorki Prawda o hodowli norek

Więcej z tej kategorii...

Kaczyński o protestach pod swym domem: Atak odparł mój kot

Prezes PiS Jarosław Kaczyński odniósł się w czwartkowym wywiadzie także do ostatnich protestów, które odbywały się przed jego domem na Żoliborzu w Warszawie.

Sondaż: Opozycja zbiera żniwo protestów

Z badań sondażowych wynika, że wzrosło po niedawnych protestach poparcie dla opozycji, a szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna jest wskazywany przez Polaków jako jej zdecydowany lider.

Jaki: Jeżeli ktoś myśli, aby polskie państwo było silne, to musi pójść pod prąd i nie przejmować się protestami

Wiceszef resortu sprawiedliwości Patryk Jaki powiedział, że PiS będzie starał się "jakoś" ułożyć relacje z prezydentem po wetach w sprawie Sądu Najwyższego i KRS, a sytuację w Polsce porównał do raka.

Kukiz: PiS odleciał, a rządzenie tylko z nami

Paweł Kukiz powiedział, że nie ma zamiaru wspólnie z PiS-em odrzucić prezydenckiego weta i interesuje go, by nikt nie mógł rządzić bez Kukiz'15.

Bieruta wyprowadzić? "Najwyższy czas, by zdrajcy polskiej racji stanu nie spoczywali obok bohaterów"

IPN zastanawia się nad tym, w jaki sposób przeprowadzić dekomunizację wojskowego cmentarza na Powązkach, gdzie spoczywają m.in. tacy działacze komunistyczni jak Bolesław Bierut czy Julian Marchlewski.

Schetyna o słowach Kaczyńskiego: To był apel do Dudy, "żeby zrozumiał, że nie ma szans w starciu z prezesem"

Lider PO Grzegorz Schetyna skomentował słowa szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego o "bardzo poważnym błędzie" odnośnie zawetowania dwóch ustaw o sądownictwie przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Pawłowicz dla wSensie: Prezydent i PiS są na siebie skazani. Opozycja poczuła krew, ale kolejny raz im się nie udało

Na pewno wiele środowisk robi sobie nadzieje właśnie na rozłam po to, żeby na tym rozłamie upiec swoja pieczeń. Osoby z zewnątrz , które nie mają cierpliwości do budowania własnego zaplecza, liczą na pęknięcie i przejęcie jakiejś części obozu władzy w celu utworzenia nowej partii – twierdzi Krystyna Pawłowicz.

To się prezesowi nie spodoba. Rzepecki: Jestem dumny, że prezydent zawetował te dwie ustawy

Poseł PiS Łukasz Rzepecki, który nie wziął udziału w głosowaniu nad ustawą o Sądzie Najwyższym, zawetowaną potem przez prezydenta Andrzeja Dudę, decyzję głowy państwa nazwał "mądrą" i stwierdził, że w pełni ją popiera.

Smarowanie coraz droższe. Ceny masła poszybowały

Gospodarka

W ciągu roku cena masła wzrosła w Polsce o blisko 60 procent. W krajach Unii Europejskiej było jeszcze drożej, a podwyżki sięgnęły nawet 80-90 procent. Masło będzie drożało nadal.

Kredyt na mieszkanie po nowemu. Ma być bezpieczniej dla klientów, a nie banków

Gospodarka

Weszła w życie znowelizowana ustawa o kredycie hipotecznym. Doprecyzowuje ona przepisy związane z udzielaniem takich kredytów i zapewnia klientom większe bezpieczeństwo.

Astroturfing czy jednak biznes?

Opinie

Przy okazji ostatniej fali demonstracji w związku ze zmianami w sądownictwie zawrotną karierę zrobiło słowo "astroturfing". Rząd tłumaczył suwerenowi, iż manifestacje tylko pozornie wydają się spontaniczne, a tak naprawdę są inspirowane przez tajemniczą wąska grupę ludzi z zewnątrz.

Brytyjski dziennik ostrzega: Ingerencja w polskie sprawy mogłaby się skończyć "rozerwaniem Europy"

Świat

Brytyjski dziennika "Telegraph" twierdzi, że jeśli Komisja Europejska zdecydowałaby się na uruchomienie procedury z art. 7 traktatu UE przeciwko Polsce, to mogłoby to grozić nawet "rozerwaniem Europy".

Igor Stachowiak im nie wystarczył! Wrocławscy policjanci pobili bezbronną staruszkę [WIDEO]

Bez komentarza

Wrocławscy policjanci kolejny raz dali powód do krytyki. Po niewyjaśnionej śmierci Igora Stachowiaka tym razem zaatakowali bezbronną staruszkę na zapleczu sklepu spożywczego.

Jak lokalny układ Platformy i ludzi Sanockiego blokuje mieszkańcom Nysy zakupy w galerii handlowej

Gospodarka

Historia galerii handlowej w Nysie na Opolszczyźnie ciągnie się od ponad dziesięciu lat i dziś jest to materiał na całkiem poważny serial.

Szwedka zaprosiła Syryjczyków na nocleg. Ci w podzięce... zgwałcili jej 14-letnią córkę

Świat

Mieszkanka szwedzkiego regionu Västmanland postanowiła przenocować trzech uchodźców z krajów Bliskiego Wschodu. Skończyło się to gwałtem na jej nieletniej córce.

Kukiz ostro: Wyjdę na ulicę i nie zejdę, dopóki nie zobaczę Platformiarzy za kratkami

Bez komentarza

Modlić się codziennie za Kaczyńskiego powinniście, bo gdybym to ja miał władzę, to Nowakowi w życiu nie udałoby się uciec na Ukrainę a wielu z Was byłoby już w Sztumie – napisał do "POwców" na swoim facebookowym profilu Paweł Kukiz.

Pawłowicz: Opozycja urządza "zadymy", a PiS i tak rośnie

Bez komentarza

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz zapewniła, że reforma sądownictwa "mimo problemów" będzie wprowadzana, a ostanie demonstracje w tej sprawie tylko umocniły notowania jej partii.

Uwaga na Gowina! Nie dajmy się nabrać, że jest "PiS light"

Opinie

Wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego podczas głosowań w sprawie tzw. ustaw sejmowych stracił okazję do tego, by się zachować przyzwoicie. W związku z tym traktowanie go jako polityka PiS "z ludzką twarzą" ostatecznie przestało mieć rację bytu.

Słynna aktorka wreszcie rzuciła palenie: "To nie jest trudne", "takie decyzje nie są bolesne"

Po godzinach

Beata Tyszkiewicz nawet po zawale serca się zarzekała, że nie zerwie na dobre z papierosami. Na szczęście jednak w końcu posłuchała lekarzy i postanowiła papierosom powiedzieć stanowcze "nie".

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.