czwartek
| 24 maja 2018

Walka Dawida z Goliatem! Czy polskie przedsiębiorstwo wygra z zagranicznym potentatem?

Redakcja: | 24 listopada 2017
Złocisty Kurczak

 

W 1997 roku Jarosław Nowak i Jan Kujawa z firmy Interjarek stworzyli nową przyprawę do mięs o nazwie "Złocisty kurczak". Zyskała ona ogromną popularność nie tylko dzięki smakowi, ale także nazwie. Gdy nic nie zapowiadało kłopotów, na polskim rynku pojawił się...drugi "Złocisty kurczak".

Polski pomysł na smaczną przyprawę skopiował światowy potentat: firma Knorr. Jakby tego było mało, prawnicy Knorra wnieśli o cofnięcie świadectwa ochronnego nazwy, jaką dysponowało przedsiębiorstwo z Wielkopolski. Werdykt w tej sprawie ogłoszony zostanie już w ten wtorek!

"Członkami Kolegium orzekającego w przedmiotowej sprawie są eksperci UP RP posiadający wysoce wyspecjalizowaną wiedzę prawną i wysokie doświadczenie orzecznicze w zakresie rozstrzygania sporów dotyczących wszelkich zarzutowości związanych z materią znaków towarowych"

–zapewnił naszego dziennikarza Adam Tauker, Rzecznik Prasowy Urzędu Patentowego RP.

Pozostaje mieć nadzieje, że polski patent pozostanie na swoim miejscu.

naszdziennik.pl/Pablo/Fot. Facebook Złocisty Kurczak

"

 


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij