czwartek
| 24 maja 2018

Potężna wpadka w Łomiankach. Na muralu zamiast powstańców umieszczono SS-manów!

Redakcja: | 23 listopada 2017
Zamalowany mural

 

W Łomiankach powstał patriotyczny mural. Niestety, zaliczono potężną wpadkę. Powstańcy warszawscy na muralu okazali się być... SS-manami!

Autor muralu użył do przedstawienia wizerunku postaci ze zdjęcia z Powstania warszawskiego. Szkopuł w tym, że na zdjęciu, na którym wzorował się artysta, znajdowali się bandyci z jednostki dowodzonej przez Oskara Dirlewangera z 36. dywizji grenadierów SS. Grupa ta składała się z kryminalistów. Artysta domalował im biało-czerwone opaski.

Fragment malowidła został już zamalowany.

"Zarząd Osiedla Powstańców przeprasza mieszkańców Łomianek i wszystkie osoby, które mogą czuć się dotknięte za wykorzystanie - przy okazji wykonywania na rogu ulic: Jedności Robotniczej i Warszawskiej muralu - niewłaściwego zdjęcia. Celem Zarządu i mieszkańców osiedla - pomysłodawców tego muralu - było zadbanie o tę wspólną przestrzeń. Tematyka miała nawiązać do wydarzeń z czasów Powstania Warszawskiego. Artysta, któremu zlecono wykonanie w tym miejscu dekoracji, postąpił w naszej ocenie zbyt lekkomyślnie"

– czytamy na stronie Gminy Łomianki.

Poniżej zdjęcie zamazanego portalu opublikowane przez lomianki.pl.

lomianki.pl

rmf24.pl/cwik/Fot. lomianki.pl (usunięte ze strony)


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij