20 stycznia 2018
sobota
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

 

Tym razem ofiarą stał się kanał portalu wRealu24.pl, z którego notorycznie usuwane były materiały wideo nie odpowiadające treścią retoryce serwisu. Kanał, który subskrybuje blisko 100 tys. widzów, zawiesił działalność w obawie przed groźbą całkowitej likwidacji konta. Za co? Za krytykę lewactwa, które narzuca swoje poglądy różnymi sposobami, m.in. przez takie serwisy jak YouTube czy Facebook.

Nie jest żadną tajemnicą, przynajmniej dla prawej części opinii społecznej, że za użycie nieodpowiednich słów w poście, czy podczas nagrania video, grozi ban. Niekiedy tymczasowy, jako pogrożenie palcem przez social media Big Brothera, innym razem trwały, aby to, co "niewłaściwe" nie było dostępne w Internecie. Swoją drogą ciekawe, czy ci, którzy stoją po światopoglądowo lewej stronie barykady mają takie same problemy z wolnością wypowiedzi? Śmiem wątpić.

Najlepszym przykładem jest wspomniany kanał portalu wRealu24.pl, gdzie cykliczne bany w postaci usuwania materiałów wideo przez administrację YouTube zaczęły się od materiału z tegorocznego Marszu Niepodległości. Nasuwa się wniosek, że film nie odpowiadał przekazowi, jaki miał zostać wykreowany na temat jedynego takiego marszu w Europie, a ten przekaz, kreowany przez zachodnie media, był jasny: W Marszu Niepodległości idą faszyści i naziści. Materiał Marcina Roli ukazywał, jak Marsz Niepodległości wyglądał naprawdę, szybko nabił oglądalność i pewnie dlatego YouTube postanowił go usunąć. Możliwe, że jakaś "sympatyczna" grupa z jakiegoś ośrodka zrobiła rajd i dzięki internetowym trollom doprowadziła do zdjęcia tego i kilku innych materiałów kanału wRealu24.pl z YouTube…? Oczywiście, to tylko spekulacje.

"Otrzymaliśmy już drugie ostrzeżenie (trzecie równa się usunięciem konta)"

– czytamy w oficjalnym komunikacie, który ukazał się na profilu wRealu24 na Facebooku.

W wypadku drugiego ostrzeżenia czuję się wywołana do tablicy ponieważ dotyczyło ono materiału, który nagraliśmy wspólnie z Marcinem Rolą. Najpierw został po prostu zdjęty, gdy pojawił się po raz drugi, administratorzy kanału wRealu24.pl dostali wiadomość, że jeżeli kanał otrzyma "trzy takie same ostrzeżenia" konto zostanie wyłączone.

Materiał, o którym wspomniałam, dotyczył m.in. delegalizacji Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. W tym momencie warto przypomnieć pewną akcję, gdy tenże właśnie Ośrodek wymyślił sobie, że doprowadzi do zbanowania prawicowych portali na Facebooku. Na 2 tys zgłoszonych przez trolli profili, 300 przestało istnieć. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Przypadek? Nie sądzę.

Ewidentnie mamy do czynienia z podwójnymi standardami, jakie panują na portalach społecznościowych i serwisach internetowych, gdzie publikowane mogą być treści "jedynie słuszne", a także z techniką manipulacji, zwaną "upside down", gdzie wszelkie wartości i normy, jak choćby wolność słowa, są wywrócone do góry nogami i zazwyczaj to, co reprezentują sobą ludzie o lewicowych, żeby nie powiedzieć lewackich, poglądach przypisywane jest tym, którzy w sposób wyważony i merytoryczny wygłaszają swoje poglądy, często piętnując mowę nienawiści.

Ewa Zajączkowska

Fot. Facebook Marcin Rola/wSensie

 

wycinka w puszczywycinka w puszczy białowieskiejekolodzyhodowla noreknorka hodowlana, ferma norekzakaz hodowli zwierzat futerkowychzakaz hodowli noreknorki Prawda o hodowli norek

Więcej z tej kategorii...

"Idę do lasu, nie wiem, czy przeżyję, nie możemy być razem". Hieronim Dekutowski ps.. "Zapora" – najsłynniejszy "Cichociemny"

Hieronim Dekutowski przyszedł na świat  24 września 1918 roku w Dzikowie. Był najmłodszym z dziewięciorga dzieci. Od najmłodszych lat serce Hieronima było napełniane miłością do Polski.

"Wy hitlerowskie kur*y, Oświęcim to było przedszkole w porównaniu z moim sanatorium". Salomon Morel najbardziej odrażający z komunistów!

Wojna się skończyła, ale dramat setek osób nie minął. Pozostawione przez Niemców obozy pracy zapełniły się nowymi osadzonymi, a jurysdykcję nad nimi sprawowało Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego.

Kukiz i Korwin sondują, czy koalicja się opłaca. Kukiz’15 i partia Wolność powinny połączyć siły?

Wybory samorządowe tuż tuż i mamy już zarysy pierwszych koalicji, których ugrupowania polityczne wystawią wspólnych kandydatów na listy wyborcze.

"Mały, biały domek – skryty w kratach, automatach. Rzędem stoją wartownicy, Naczelnika wierne psy." Więzienie "Toledo" z Kazimierzem Szymonowiczem aka Kopel Klejmanem na czele

Warszawskie więzienie karno-śledcze nr III powstało w 1944 roku na terenie koszar 36. Pułku Piechoty Legi Akademickiej, przy ulicy 11 listopada, dziś Namysłowskiej. Umiejscowienie obiektu idealnie nadawało się do mordowania ludzi. Mówiono o nim "Toledo".

Barbara Nowacka zbija kapitał polityczny na WOŚP? Z jednej strony walczy o prawo do aborcji, z drugiej zbiera pieniądze na ratowanie noworodków

Wydaje się, że politycy, by zrobić sobie odpowiedni PR, są w stanie zrobić wszystko. Mogą nawet dostać chwilowego zaniku pamięci, wszystko po to, by wybić się na akcjach charytatywnych.

Legendarni Wyklęci: Henryk Flame ps. "Bartek"

Henryk Flame urodził się 15 stycznia 1918 roku we Frysztacie na Zaolziu. Był synem Emeryka i Marii. Wykształcenie zdobył w gimnazjum i szkole przemysłowej w Bielsku, uzyskując zawód mechanika samolotów i ślusarza.

Mordercy polskich patriotów: Helena Wolińska aka Fajga Mindla

Helena Wolińska - prokurator wojskowy w okresie stalinizmu. Działaczka komunistyczna pochodzenia żydowskiego, urodzona 27 lutego 1919 roku w Warszawie. Nauczyciel akademicki oraz polityk. Oskarżała środowiska niepodległościowe w procesach politycznych okresu stalinizmu, w tym w tzw. mordach sądowych.

Dopiero co płakali nad losem zwierząt... a teraz zagłosowali przeciwko odrzuceniu ustawy liberalizującej prawo do mordowania dzieci

Wczoraj odbyły się pierwsze czytania dwóch projektów dotyczących nienarodzonych osób. Jednym z nich był neofeministyczny "Ratujmy Kobiety", który na szczęście nie przeszedł. Jednak patrząc na to, kto jak głosował, rodzi się wiele pytań.

Była w siódmym miesiącu ciąży, gdy Ubek zamordował ją zdradziecką serią z pepeszy. Janina Przysiężniak ps. "Jaga"

Bez komentarza

Ilekroć czytamy o brutalności komunistów, jawi nam się obraz okrucieństwa i bestialstwa. Komuniści w czasie umacniania władzy ludowej w Polsce prześladowali wszystkich, którzy byli w opozycji do nowej władzy. Represje dotykały nie tylko środowiska patriotycznie i niepodległościowe, ale również ich rodziny.

Demokracja w Polsce ma się dobrze. Departament Stanu USA pozytywnie o sytuacji w Polsce

Polska

Z okazji zbliżającej się wizyty Rexa Tillersona w Polsce przedstawiciel Departamentu Stanu skomentował stan demokracji w Polsce.

Warzecha krytykuje PiS ws. wystawy przeciwko hodowli zwierząt futerkowych w Polsce:To jest zdrada, gospodarcza targowica!

Polska

Publicysta "Do Rzeczy" Łukasz Warzecha postanowił zabrać głos w sprawie inicjatywy dotyczącej zahamowania hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. Dziennikarz nie krył swojego oburzenia.

Niemiecki sąd ostro o ZDF: "Macie przeprosić za «polskie obozy zagłady»"

Świat

Niemiecka telewizja ZDF musi przeprosić za fałszowanie historii sformułowaniem "polskie obozy zagłady". Taką decyzję wydał niemiecki Sąd. Czy to koniec ze szkalowania dobrego imienia naszego kraju przez zachodnie media?

Dziś ważne święto w Rosji. Prezydent Putin oczyścił się ze swoich grzechów

Świat

 W Cerkwi Prawosławnej przypada dzisiaj święto Epifanii (Trzech Króli). W uroczystościach udział wziął sam Władimir Putin. Prezydent Rosji symbolicznie oczyścił się ze swoich grzechów. Czy wkrótce ujrzymy inną twarz byłego człowieka KGB?

Tanajno dla wSensie.pl: Stan dróg w Warszawie? Pozbyć się tych urzędników–nieudaczników i zatrudnić do rozwożenia pizzy hawajskiej

Bez komentarza

W rozmowie z wSensie.pl Paweł Tanajno zdradził swoją opinię na temat stanu dróg w stolicy. Przedstawił także swój plan uzdrowienia warszawskiego magistratu. Były kandydat na prezydenta nie krył rozczarowania postawą urzędników.

Czy to koniec PSL? Kolejny poseł opuszcza "ludowców"

Polska

Jak donosi fakt24.pl poseł Mieczysław Baszko opuszcza klub Polskiego Stronnictwa Ludowego i dołącza do Porozumienia partii Jarosława Gowina. Jego odejście oznacza, że klub PSL nie będzie miał wymaganej ilości posłów, aby dalej funkcjonować w Sejmie.

Tarczyński nokautuje zachodnią poprawność polityczną: Jest to pierwszy przypadek w historii światowej polityki! [VIDEO]

Bez komentarza

Jeżeli dziennikarze telewizji France24 są jakimś cudem fanami Marcina Najmana (taki pięściarz, który od wszystkich zbiera "oklep"), to mogli się choć raz poczuć jak swój idol. Do swojego programu zaprosili polityka PiS Dominika Tarczyńskiego, a o Polsce znowu miał pójść negatywny przekaz.

"Bogu dziękuję za to, że mogę umierać za Jego wiarę świętą, za moją Ojczyznę i za to, że dał mi tak dobrą żonę i wielkie szczęście rodzinne" – Łukasz Ciepliński "Pług"

Polska

Łukasz Ciepliński przyszedł na świat 26 listopada 1913 roku w Kwilczu. Rodzice prowadzili sklep kolonialny. Był jednym z ośmiorga dzieci ich dzieci. Rodziny dom miał silnie zakorzenione wartości patriotyczne.

Rosja: Uczeń napadł na szkołę z siekierą i koktajlem Mołotowa [WIDEO]

Świat

Uczeń siódmej klasy szkoły nr 5 w Ułan Ude dokonał napadu na swoje miejsce edukacji. Uzbrojony był w siekierę i koktajl Mołotowa. Wywołał pożar.

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.