środa
| 25 kwietnia 2018
 

Sztucznie wyhodowane mięso ma rozwiązać problem głodu na świecie

Redakcja: | 05 stycznia 2018
sztucznie wyhodowane mięso

SuperMeat z Izraela pozyskał środki na stworzenie syntetycznego mięsa drobiowego. Produkcja ma rozwiązać problem głodu na świecie oraz zakończyć cierpienie zwierząt. W kontekście podanego tu cierpienia zwierząt, czy Izraelczycy wyprodukują również syntetyczne mięso koszerne, którego pozyskanie budzi wiele kontrowersji i odejdą od tradycyjnego uboju na rzecz syntetyku? Jeżeli nie, argument dotyczący cierpienia zwierząt możemy wyrzucić do kosza, jest to czysta hipokryzja, bo w czym gorsza jest krowa od kurczaka? Na światło dzienne wychodzi zatem czysty interes oraz chęć  wyeliminowania konkurencji na rynku drobiowym, polegającym na tradycyjnej hodowli. Kto pierwszy zawładnie rynkiem syntetycznego mięsa, ten lepszy.

Do wyprodukowania laboratoryjnego mięsa kurczaka potrzebne jest pobranie tkanek od żywego zwierzęcia. Takie komórki w odpowiednich warunkach mają się rozmnażać, po czym trafić do specjalnych inkubatorów. Mięso ma być wzmacniane substancjami odżywczymi oraz mechanicznie stymulowane do wzrostu.

Izraelski start-up zebrał już 3 mln dolarów na rozwinięcie produkcji, która ma wspomóc likwidację problemu głodu na świecie. Zdaniem naukowców, do 2050 roku na Ziemi przybędzie nawet 2 mld mieszkańców, co doprowadzi do zwiększenia zapotrzebowania na produkty spożywcze, w tym mięso.

 

irishmirror.ie/EZ/Fot. pixabay.com (kolaż)


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij