czwartek
| 24 maja 2018

Trzaskowski (PO): Jest 3 rano, a ja nie śpię. Nie gram w gry, tylko jestem wkurzony. Opozycja dała ciała!

Redakcja: | 14 stycznia 2018
Opozycja totalna

 

Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt "Ratujmy Kobiety" liberalizujący przepisy dotyczące aborcji. Do skierowania dokumentu do prac w sejmowej komisji zabrakło 9 głosów. Wszystko za sprawą "totalnej opozycji", która z różnych względów nie zdołała zewrzeć szyków i poprzeć projekt, choć wcześniej aprobowała "Czarne protesty".

Platforma Obywatelska oraz Nowoczesna zebrały "cięgi" od liberalnych światopoglądowo komentatorów. Krytycznie do sytuacji odnieśli się nawet niektórzy politycy wymienionych partii, wśród nich poseł Rafał Trzaskowski.

"Jest 3 rano. Nie śpicie? Jesteście wkurzeni? Ja też nie śpię! (I nie gram w gry komputerowe, tylko myślę). Też jestem wkurzony! Bo opozycja słaba? Dała ciała? Dała. To wymieńmy opozycję! Grow up! Dorośnijmy! Zamiast dalej grać w grę PIS skoncentrujmy się na tym co realne. A realne są najbliższe wybory. Samorządowe. Miasto otwarte, tolerancyjne, skupione na potrzebach społeczności, wspólnoty. Miasto, które skupia się na najsłabszych, na mniejszościach i broni ich przed ultraprawicowym Lewiatanem. Mało? Tchórzliwie (to usłyszałem dziś pod Sejmem). To jest real! Dzisiejszy. Zamiast myśleć o nowych bytach politycznych skupmy się na współpracy. Skupmy się na konkretnym działaniu w najbliższym otoczeniu. Nie, nie ogłoszę jutro Planu Trzaskowskiego (choć junackiej śmiałości nie brakuje). Tylko będę się zastanawiał jak rozmawiać z ludźmi. Po tym, jak spotkam dziś wolontariuszy Orkiestry, żeby zobaczyć tak rzadką u nas energię, bezinteresowność i nadzieję! Łatwiej będzie- bo z uśmiechem ⯑"

– skomentował na Facebooku Trzaskowski (pisownia oryginalna – red.).

facebook.com/Pablo/Fot. YouTube

 

 

 


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij