czwartek
| 24 maja 2018

Polskich komunistów poparł sam Kim Dzong Un. Trwa batalia o delegalizację

Redakcja: | 23 listopada 2017
antykomuna

Za kilka dni Prokuratura będzie miała szansę zdelegalizować Komunistyczną Partię Polski. Prz tej okazji towarzysze wszystkich krajów znów połączyli się we wspólnym apelu o "zatrzymanie prześladowań antykomunistycznych w Polsce". 

Prokuratura Krajowa rozpoczęła analizę dotyczącą ewentualnego wystąpienia z wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie zgodności z Ustawą Zasadniczą celów i działalności KPP. Postępowanie przygotowawcze w sprawie publicznego prezentowania symboli komunistycznych, w tym podobizny Lenina, prowadzi aktualnie Prokuratura Rejonowa Katowice-Północ, która bada, czy prezydent Dąbrowy Górniczej nie naruszył prawa (poprzez propagowanie symboliki komunistycznej) podczas tegorocznych obchodów Święta Pracy.

Wiadomość ta dotarła do komunistów na całym świecie. Wystosowali oni wspólny "Apel przeciwko antykomunistycznym prześladowaniom wobec Komunistycznej Partii Polski".

Komuniści przypominają, że 27 listopada wznowiony zostanie proces przeciwko czterem członków KPP, którzy zdaniem sądu "publicznie propagowali totalitarny ustrój państwa, w ten sposób, że wchodząc w skład zespołu redakcyjnego czasopisma »Brzask« zamieszczali na jego łamach treści, odwołujące się bezpośrednio do idei komunistycznego ustroju państwa oraz marksizmu i leninizmu", co w Polsce jest zagrożone karą do 2 lat więzienia.

Komuniści w swoim apelu nie omieszkali dodać znany z najczarniejszego okresu historii świata wątek "walki klas".

"Jednocześnie trwa ofensywa przeciwko KPP prowadzona przez kapitalistów i partię rządzącą – Prawo i Sprawiedliwość, która dąży do delegalizacji KPP na podstawie tego iż »Program KPP jest sprzeczny z konstytucją«. 

Partie komunistyczne uczestniczące w Międzynarodowym Spotkaniu Partii Komunistycznych i Robotniczych potępiają kryminalizację ideologii komunistycznej w Polsce. Potępiamy prześladowania wobec naszych polskich towarzyszy. Te prześladowania, a także inne prześladowania w krajach Unii Europejskiej, postępują jednocześnie z działaniami antyspołecznymi, a mają na celu zrównanie komunizmu z faszystowską bestią oraz wymazanie osiągnięć socjalizmu z pamięci zbiorowej społeczeństw.

100 lat po Rewolucji Październikowej lud musi wyciągać wnioski z narastającej antykomunistycznej polityki UE oraz burżuazyjnych rządów. Muszą zaufać komunistom i domagać się zaspokojenia potrzeb, organizacji walki przeciwko kapitalizmowi, monopolom i ich władzy.

Domagamy się odrzucenia wszystkich zarzutów stawianych członkom KPP.

Ręce precz od polskich komunistów, komunistycznej ideologii oraz ich działań.

Solidarność z KPP!

Antykomunizm nie przejdzie!"

– napisano w apelu podpisanym przez 65 partii komunistycznych z całego świata, m.in. Postępowej Trybuny Bahrajnu, Komunistycznej Partii Bangladeszu, Irackiej Partii Komunistycznej i innych.

Apel poparł też Kim Dzong Un.

 

salon24.pl/AG/Fot. Facebook Patrioci Wolnej Polski


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij